Taky chcete mít krásnou bezchybnou pleť? Vsadím se, že ano a že nejste sami. Ale jak toho už konečně docílit?

Nejprve musíme pochopit, že make-up nám v tom nepomůže. Překvapení? Ano, je to tak. Nejdůležitější totiž je své pleti porozumět a poznat ji. Jistě víte, že existuje několik typů pleti. Každý typ má jiné vlastnosti a potřeby. Abychom je mohli naplnit, musíme je znát.

Jak na to? Je potřeba pleť zanalyzovat. Existují různé metody, ale o tom někdy příště.

Mě osobně hodně zaujal přístroj SAM pro hloubkovou analýzu pleti. Také proto patří mezi základní vybavení mého kosmetického salonu. O tom, jak analýza probíhá a jak přístroj funguje a vypadá se dočtete v článku Analýza pleti. A teď bych vám ráda ukázala, jaké konkrétní problémy s pletí můžeme v přístroji vidět.

Moje pleť je suchá s mastnou T-zónou. To znamená velmi suché oblasti po obvodu obličeje a naopak mastné čelo, nos a brada, navíc s rozšířenými póry a černými tečkami. To nejde moc dohromady že? Péče o tento typ pleti je malinko náročnější, ale dá se zvládnout :).

Takto vypadá můj obličej v přístroji pro hloubkovou analýzu pleti

(prosím nelekněte se, vypadám trochu jako mimozemšťan, ale takhle je to skutečně v přístroji vidět :D) :

analyza ja

Důležitá věc je, že obličej by měl být tmavě fialový bez jakýchkoliv skvrnek. To můžeme vidět u malých dětí, zhruba do 5ti let věku.

Můj obličej je velmi světle fialový, to znamená opravdu suchý. Navíc dva skoro bílé puntíky u koutků úst a prostředek spodního rtu – také docela velká míra dehydratace.

Dále tmavé kruhy pod očima – v mém případě je to dědičné a v době pořízení této fotografie nejspíš i nedostatečný pitný režim.

Na čele, na nose a přilehlých oblastech můžeme vidět narůžovělé plochy. To značí mastnotu pleti. Pokud by to foťák lépe zachytil, byly by na nose a v jeho okolí vidět zářivě oranžové tečky = ucpané póry.

Další věcí jsou tmavší skvrnky na nose, které značí začínající pigmentové skvrnky. Na normálním světle ale ještě nejsou viditelné.

Po takovéhle diagnostice následuje ošetření a nastavení správné každodenní péče pro tu konkrétní pleť.

Víte, jaký typ pleti máte?

Zajímá Vás, jaké problémy vznikají pod povrchem Vaší pleti?

Nebo jste jen zvědavá, jak by vypadal Váš obličej pod UV světlem?

Hloubková analýza pleti je v ceně v rámci prvního kosmetického ošetření v mém salonu nebo si ji lze zaplatit samostatně.

27 let,
kosmetička, poradce pro péči o pleť, vizážistka. Působím ve svém salonu v Liberci. Zajímám se také o osobní růst a ráda pomáhám ženám, které chtějí objevit a naplno využít svou přirozenou krásu tím, že jim poskytnu cenné informace, kvalitní kosmetiku a příjemný zážitek při kosmetickém ošetření, aby se cítily krásné, přirozené, sebevědomé, milované a odpočaté.
TwitterLinkedInSdílet

CHCETE BÝT PRAVIDELNĚ INFORMOVÁNI O NOVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH?