Je až zvláštní, jaké pozornosti se těm dvěma chomáčkům chlupů dostává. Na druhou stranu – proč ne? Kromě toho, že má obočí chránit naše oči před prachem a dalšími nečistotami, utváří také výraz v obličeji a dokáže výrazně pozměnit celkový vzhled. Není tedy divu, že i obočí podléhá trendům a kdo o něj nepečuje, jako by nebyl.

Jak ale zvolit vhodný tvar obočí a pomoct si jím i k případné korekci tvaru obličeje?  Nebojte, není to zase až taková věda. Základem je snažit se obočím vyvážit obličej tak, aby se přiblížil ideálu – za ten se považuje ovál.

TIP! Ať jste majitelkou jakéhokoliv tvaru obličeje, snažte se vždy respektovat přirozenou linii svého obočí a pouze doupravte do požadovaného tvaru. Příliš velké experimenty jak s tvarem, tak s tloušťkou nakonec působí nepřirozeně a často směšně.

OVÁLNÝ OBLIČEJ

oboci oval oblicej

Zde není moc co opravovat, nejlépe vypadá klasický, lehce zahnutý tvar obočí.

KULATÝ OBLIČEJ

oboci kulaty oblicej

Kulatý tvar potřebujeme vyvážit hranami, v nejvyšším místě tedy obočí zašpičatíme. Vyhněte se kulatému obloučku nebo rovnému tvaru.

DLOUHÝ OBLIČEJ

oboci dlouhy oblicej

Dlouhý obličej potřebujeme opticky zkrátit. Toho docílíme rovným tvarem obočí. Rozhodně se opět vyhněte vysokým obloučkům, ty by obličej ještě prodloužily.

SRDCOVÝ OBLIČEJ

oboci srdcovy oblicej

U obličeje srdcového tvaru je výrazná špičatá brada. Vyhněme se proto ostrým špičkám nebo rovnému tvaru. Ideální obočí je užší, mírně zakulacené a zužující se směrem k vnějšímu koutku.

HRANATÝ OBLIČEJ

oboci hranaty oblicej

Ostré rysy potřebujeme zakulatit, ale pouze mírným obloučkem. Vyhněte se zašpičatění a příliš úzkému obočí.

Při tvarování obočí použijte pinzetu, případně nůžtičky a hlavně zdravý rozum 🙂 .

Další tipy k dokonalému obočí najdete v tomto videu.

22 let,
kosmetička, poradce pro péči o pleť, vizážistka. Působím ve svém salonu v Liberci. Zajímám se také o osobní růst a ráda pomáhám ženám, které chtějí objevit a naplno využít svou přirozenou krásu tím, že jim poskytnu cenné informace, kvalitní kosmetiku a příjemný zážitek při kosmetickém ošetření, aby se cítily krásné, přirozené, sebevědomé, milované a odpočaté.
TwitterLinkedInSdílet

CHCETE BÝT PRAVIDELNĚ INFORMOVÁNI O NOVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH?