Stárnutí je ošemetná věc. Každý ví, že stárne, ale občas se snažíme tvářit, že NÁS se to netýká.

Je to takový náš nešvar, že moc nedbáme na to, co bude, a dokud se nám nic neděje, tak nic neřešíme. A potom už je kolikrát pozdě bycha honiti. Určitě jste ve svém okolí zaznamenali někoho, kdo v pozdějším věku naříkal: „Kdybych tak v mládí…“ Zatři tečky můžeme dosadit například: kdybych tak nejedl 20 let jen maso a uzeniny, nemusel bych mít teď DNU (lepší příklad mě zrovna nenapadl 🙂 ). Takových věcí je spousta.

Většinou to vyplývá z toho, že dokud je člověk mladý, je také zdravý a krásný a nemá potřebu nic řešit, ani se o sebe bůh ví jak starat. To se ale za těch 20, 30, 40 let projeví a pak se diví, jak k tomu přišel. Stejné je to i s péčí o pleť. My ženy a dívky milujeme kosmetiku. Cítíme se díky ní krásné, sebevědomé a sexy. Když pominu, že v pubertě míváme problémy s akné, točí se z větší části vše okolo dekorativní kosmetiky: make-upy, rtěnky, řasenky. Ty nám možná zakryjí nedostatky a zvýrazní přednosti, ale nezajistí nám krásnou zdravou pleť, hladkou a vypnutou až do 50 let věku.

Ráda bych proto zdůraznila důležitost každodenní péče o pleť jako takové minimum pro udržení mladistvého vzhledu a předcházení problémům, které mohou na pleti nastat. V dnešní době navíc existují skvělé přípravky, které mají úžasné účinky a dokáží oddálit stárnutí a vznik vrásek. Podotýkám oddálit, ne zastavit. Nejlepší obranou proti stárnutí je prevence. Je důležité začít včas. Spousta žen začne vrásky řešit teprve až když si jich na sobě začínají všímat. Zbavit se jich je potom mnohem těžší, nepříjemnější a nebála bych se říct i bolestivější a dražší, než kdyby začaly o svou pleť pravidelně pečovat o několik (desítek) let dřív.

Už jste někdy slyšeli větu: „Čím dřív začneš používat krém na vrásky, tím dřív se ti začnou tvořit!“?

Ráda bych tento mýtus vyvrátila a na následujícím grafu ukázala, že spousta příznaků stárnutí vzniká již v relativně brzkém věku, pouze se projeví až později, nečekaně a znenadání.

graf priznaky starnuti

Pečujete o svou pleť?

Používáte nějaké speciální přípravky/krémy/séra proti vráskám?

Podstupujete nějaká speciální ošetření?

Napište mi do komentářů 🙂

27 let,
kosmetička, poradce pro péči o pleť, vizážistka. Působím ve svém salonu v Liberci. Zajímám se také o osobní růst a ráda pomáhám ženám, které chtějí objevit a naplno využít svou přirozenou krásu tím, že jim poskytnu cenné informace, kvalitní kosmetiku a příjemný zážitek při kosmetickém ošetření, aby se cítily krásné, přirozené, sebevědomé, milované a odpočaté.
TwitterLinkedInSdílet

CHCETE BÝT PRAVIDELNĚ INFORMOVÁNI O NOVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH?