Včera jsem se rozhodla vyzkoušet pleťovou masku domácí výroby.

Tahle stahující a tonizační u mě (kromě slibovaných účinků) vyhrála proto, že se skládá jen ze dvou ingrediencí, které jsou v kuchyni tak nějak samozřejmostí. Taky jsem byla zvědavá, co tahle netradiční kombinace dokáže. Výsledek mě docela mile překvapil.  

 

ingredience

 

 Před samotnou výrobou masky jsem se byla v rámci večerní hygieny osprchovat a využila jsem tak toho, že pleť byla změkčená a napařená, takže připravená masku líp vstřebat. Pak jsem pleť vyčistila čisticím gelem a tonikem.

Vaječný bílek a šťávu z citronu jsem si po dobu 3 minut našlehala, nanesla na obličej – pozor na oblast okolo očí (hlavně citron v očích nebude asi žádná slast) a ulehla na 30 minut na gauč s dobrou knihou (John c. Maxwell – Dobrý lídr pokládá skvělé otázky).

Asi po 15ti minutách, jak maska zasychala, se mi obličej začal docela slušně stahovat, jako by mi byl rázem malý – stahující je teda perfektně. Po 30ti minutách jsem masku smyla teplou vodou a s potěšením zjistila, že pleť je krásně hladká, jemná a napnutá :). Nakonec jsem použila hydratační krém. I přesto, že mám hodně suchou pleť, mě maska nevysušila a poradila si i s mastnou T-zónou – odmastila a zúžila póry.

Můžu tedy  vřele doporučit a budu ráda, když mi napíšete, jak na masku reagovala vaše pleť :).

Zdroj receptu:

DEACON, Gillian. Ve rtěnce je olovo: pravda o kosmetických přípravcích. Vyd. 1. Praha: Ikar, 2012, 351 s. ISBN 978-80-249-2041-2.

22 let,
kosmetička, poradce pro péči o pleť, vizážistka. Působím ve svém salonu v Liberci. Zajímám se také o osobní růst a ráda pomáhám ženám, které chtějí objevit a naplno využít svou přirozenou krásu tím, že jim poskytnu cenné informace, kvalitní kosmetiku a příjemný zážitek při kosmetickém ošetření, aby se cítily krásné, přirozené, sebevědomé, milované a odpočaté.
TwitterLinkedInSdílet

CHCETE BÝT PRAVIDELNĚ INFORMOVÁNI O NOVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH?