Jedním z olejů, které mají v kosmetice velké využití je šípkový olej. Získává se ze semen růže šípkové lisováním za studena. 

Co obsahuje:

vitaminy A, B, C – podporuje tvorbu kolagenu, E – hydratace, K

nenasycené mastné kyseliny – napomáhají tvorbě kožních buněk

draslík

železo – důležitý prvek při chudokrevnosti, nedostatkem železa často trpí vegetariáni

vápník

hořčík

antioxidanty – ochrana proti volným radikálům a stárnutí organismu

Účinky:

Šípkový olej lze užívat zevně i vnitřně.

Při zevním použití zmírňuje stárnutí pleti, hydratuje, je velmi účinný při hojení jizev (i na starší zbytnělé jizvy a keloidy) a strií, doporučuje se také při ekzémech, popáleninách, a chrání pleť před negativním působením slunečního záření. Svou účinnost si udržuje i při ředění až na 10% v kosmetických přípravcích.

V případě vnitřního užití se osvědčil při léčbě žlučníkových kamenů,  které při vyplavování z organismu způsobují bolesti – olej je obalí a usnadní tak jejich průchod. Zvyšuje také obranyschopnost organismu a je dobré ho užívat v období stresu či nachlazení.

Další pozitivní vlastností šípkového oleje je, že patří do skupiny tzv. suchých olejů, takže po nanesení nezanechává mastné stopy na kůži.

Rozhodla jsem se, že šípkový olej vyzkouším na své jizvy po vyjmutých pihách a dám sem potom srovnání, zda došlo ke zlepšení :).

 

 

(Zdroj náhledového obrázku: 

http://www.nads.com/nads-hair-removal-blog/beauty-tip-benefits-of-using-rosehip-oil

zdroje informací:

http://www.rehabilitace.info/krasa/sipkovy-olej-ma-unikatni-regeneracni-a-hydratacni-ucinky

http://bylinka.cz/shop/100-sipkovy-olej-100ml.html)

27 let,
kosmetička, poradce pro péči o pleť, vizážistka. Působím ve svém salonu v Liberci. Zajímám se také o osobní růst a ráda pomáhám ženám, které chtějí objevit a naplno využít svou přirozenou krásu tím, že jim poskytnu cenné informace, kvalitní kosmetiku a příjemný zážitek při kosmetickém ošetření, aby se cítily krásné, přirozené, sebevědomé, milované a odpočaté.
TwitterLinkedInSdílet

CHCETE BÝT PRAVIDELNĚ INFORMOVÁNI O NOVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH?