Pamatujete si doby, kdy se za krásné a trendy obočí považovala sotva viditelná uzoučká linka? Všichni popadli pinzetu a trhali a trhali, někteří pro jistotu vytrhali obočí celé a linku dokreslili tužkou. 

Ufff… Tyto doby jsou pryč a momentálně je v kurzu přesný opak, tedy obočí široké, husté a výrazné. To by nebyl takový problém, trendy se zkrátka mění. Možná ale patříte mezi ty, kterým v zápalu boje o nejtenčí linku, přestalo obočí úplně nebo alespoň částečně růst.

Co teď s tím? Jak si zpátky vypěstovat nad očima bujný porost? 

Máme několik možností. V poslední době jsou v kurzu různá zázračná séra pro růst obočí a řas. Bývají ale mnohdy zbytečně předražená a navíc – přísada, kterou tyto séra ve většině případech obsahují a která je za růst obočí a řas zodpovědná, se nazývá RICINOVÝ OLEJ. Ten se dá za zlomek ceny sehnat v lékárně nebo pohodlně objednat na internetu.

Ricinový olej se získává lisováním semen rostliny zvané skočec obecný.

skocec

skočec obecný

Jeho využití najdeme v potravinářském, farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Promašťuje, podporuje hydrataci a váže v pokožce vlhkost, proto se v kosmetice využívá k péči o suchou, citlivou či poškozenou pokožku.

Pomáhá při hojení jizev nebo léčbě bradavic a nás v tomto článku zajímá především pro schopnost zhušťovat a prodlužovat řasy a obočí.

Olej stačí nanést na kartáček nebo vatovou tyčinku a obočí i řasy jím potírat.

POZOR! Ricinový olej je silně projímavý, proto ho v žádném případě neužíváme vnitřně a i při zevním použití s ním nakládáme rozumně.

Máte zkušenost s použitím ricinového oleje na řasy a obočí? Podělte se o ni s námi do komentářů 🙂 .

22 let,
kosmetička, poradce pro péči o pleť, vizážistka. Působím ve svém salonu v Liberci. Zajímám se také o osobní růst a ráda pomáhám ženám, které chtějí objevit a naplno využít svou přirozenou krásu tím, že jim poskytnu cenné informace, kvalitní kosmetiku a příjemný zážitek při kosmetickém ošetření, aby se cítily krásné, přirozené, sebevědomé, milované a odpočaté.
TwitterLinkedInSdílet

CHCETE BÝT PRAVIDELNĚ INFORMOVÁNI O NOVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH?