Trápí Vás někdy kruhy pod očima? Mě tedy ano a nejen někdy.

Proč vůbec vznikají? Některé příčiny vás možná překvapí.

ÚNAVA/NEDOSTATEK SPÁNKU

Toto je asi nejznámější příčina. Určitě mnoho z nás se občas ráno po pohledu do zrcadla zděsí a řekne si známou větu: „Tak dneska mám pod očima kruhy, že by se na nich dalo houpat!“ 😀

GENETICKÁ PREDISPOZICE

Může se Vám ale stát, že se vyspíte dorůžova a ty otravné kruhy jsou tam zase! V tom případě můžete děkovat své genetické výbavě. Pokud je vidíte i u své maminky, babičky, tetičky, je jasné, že si je s láskou předáváte z generace na generaci.

NEDOSTATEČNÝ PITNÝ REŽIM

Jestliže máte problém s pitným režimem, projeví se to na spoustě věcí a oči nejsou výjimkou. Důvodem je, že při nedostatečné hydrataci organismu je krev hustší, a tak i tmavší. Vzhledem k tomu, že okolo očí máme vůbec nejtenčí kůži, tmavá krev snadno prosvítá ve formě kruhů.

NADBYTEČNÉ PITÍ NA NOC

Je celkem známo, že kruhy pod očima mohou souviset se špatnou funkcí ledvin, což si uvedeme o pár řádků níž jako další příčinu. Tady se ještě nemusí jednat o poruchu ledvin ale pouze o to, že nám v noci filtrují o něco pomaleji než přes den a napijeme-li se na noc více, dojde k větší zátěži na ledviny a močový měchýř, což se projeví opět pod očima – častěji možná v podobě váčků.

ŠPATNÁ FUNKCE LEDVIN/CELKOVÝ ZDRAVOTNÍ STAV

Jak jsem již psala, zejména podle čínské medicíny existuje vztah mezi stavem ledvin a očním okolím. Pokud si tedy myslíte, že se vás netýkají výše zmíněné příčiny, raději si nechte zkontrolovat zdravotní stav.

STÁRNUTÍ PLETI

S přibývajícím věkem se pleť ztenčuje, a tak krev okolo očí prosvítá bez ohledu na pitný režim.

Jak s kruhy pod očima zatočit? A jde to vůbec? Oni se ty potvory tak drží!

Odpověď najdete v tomto článku.

Ke zintenzivnění péče o oční okolí mě můžete navštívit v kosmetickém salonu, kde mám pro Vás připravené speciální ošetření na kruhy pod očima.

Přišli jste na to, co vám kruhy pod očima způsobuje?

Máme všichni „vadné“ geny nebo jsme jen líní se pořádně napít?

Podělte se do komentářů 🙂

27 let,
kosmetička, poradce pro péči o pleť, vizážistka. Působím ve svém salonu v Liberci. Zajímám se také o osobní růst a ráda pomáhám ženám, které chtějí objevit a naplno využít svou přirozenou krásu tím, že jim poskytnu cenné informace, kvalitní kosmetiku a příjemný zážitek při kosmetickém ošetření, aby se cítily krásné, přirozené, sebevědomé, milované a odpočaté.
TwitterLinkedInSdílet

CHCETE BÝT PRAVIDELNĚ INFORMOVÁNI O NOVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH?