I když zima u nás zatím moc neproběhla, už se zase blíží jaro. Vzduch začíná tak specificky vonět, dny se prodlužují, ptáci cvrlikají, objevují se pupeny na větvičkách…

Jaro je mé nejoblíbenější roční období. Jste na tom stejně? Začíná se rodit nový život, vše znovu kvete a je to skvělý čas na očistu těla i duše od náročných svátků vánočních plných stresu, shonu, emocí, cukroví, chlebíčků, alkoholu a mnoha dalšího. Tyto jmenované faktory se projeví nejen na tom, jak se cítíme uvnitř, ale i z vnějšku – na naší pleti.

Určitě na Vás odevšad začínají koukat články a návody na vnitřní jarní detoxikaci – různá smoothies, zelené potraviny, půsty a tak dále. Bez vnitřního detoxu to samozřejmě nejde, pojďme se teď ale na chvíli zaměřit na náš největší tělesný orgán, který  vše, co se děje uvnitř, zrcadlí na povrchu – naši kůži, konkrétně pleť na obličeji.  

detox pleti

 PITNÝ REŽIM

Voda, voda, voda a zase voda. Nedá se nic dělat, ani tady se nemohu vyhnout tomu, abych začala pitným režimem. Voda je základem všeho, tvoří většinu našeho těla a i přesto, že to slýcháme dnes a denně, většina z nás nepije tolik, kolik bychom měli.

K detoxikaci je dobré zařadit také bylinky, konkrétně odvar z kopřiv nebo speciálně namíchané čisticí směsi v podobě čajů.

Stále nemáte jasno v tom, kolik tekutin za den vypít? Inspirujte se článkem od poradců pro výživu ze Zdraví 21.

PEELING aneb EXFOLIUJEŠ?

Kožní buňky v mladém organismu se obnovují cca jednou za 28 dní. Čím jsme starší, tím je obnova buněk pomalejší. Celý vtip kosmetiky je v tom, aby pomáhala proces obnovy zrychlovat. Jedním ze způsobů, jak tomu pomoct, je odstraňování zrohovatělé kůže.

Peelingů rozlišujeme několik druhů, například mechanický, chemický nebo enzymatický. Mechanický peeling, který obsahuje zrníčka, používejte spíše na suchou a normální pleť. Rozhodně se mu vyhněte, pokud máte v obličeji zanícené vřídky, hrozí, že si je ještě více roznesete. Dbejte také na to, aby byla zrníčka obličejového peelingu opravdu jemná. Na tělo můžeme použít částečky větší, ale pozor – kůži nikdy silou nedrhneme!

Enzymatický peeling je šetrnější a vhodný například pokud Vás trápí kuperóza nebo jste majitelkou citlivější pleti.

KARTÁČEK

Trend poslední doby – kartáček na obličej. Funguje v podstatě na podobném principu jako peeling, tedy odstraňuje starší zrohovatělé buňky, jemně čistí a prokrvuje.

kartacek na oblicej

MASÁŽ

Kdo nemiluje masáže? Osobně nikoho takového neznám 🙂 . O jejich blahodárném vlivu není pochyb a to samé platí i o masážích obličeje. Také jich existuje mnoho – od klasické kosmetické masáže přes různé liftingové po např. Jacquetovu masáž, která je vhodná především pro mastnou pleť. Kromě prokrvení  při masáži dochází také k odplavování toxinů, takže pro detox ideální.

Více o masáži obličeje, krku a dekoltu si můžete přečíst v TOMTO ČLÁNKU.

SAUNA

Sauna opět zajišťuje prohřátí, prokrvení, a tak i vyplavování škodlivých látek z těla. Navíc se jedná o další příjemnou proceduru (i když ne všichni ji mají rádi), tak proč se ještě pořádně neprohřát, když je venku sychravo a získat u toho svěží zregenerovanou pleť?

Máte své osvědčené metody na detox pleti? Recepty na nějaké pleťové masky?

Podělte se s námi do komentářů 🙂

22 let,
kosmetička, poradce pro péči o pleť, vizážistka. Působím ve svém salonu v Liberci. Zajímám se také o osobní růst a ráda pomáhám ženám, které chtějí objevit a naplno využít svou přirozenou krásu tím, že jim poskytnu cenné informace, kvalitní kosmetiku a příjemný zážitek při kosmetickém ošetření, aby se cítily krásné, přirozené, sebevědomé, milované a odpočaté.
TwitterLinkedInSdílet

CHCETE BÝT PRAVIDELNĚ INFORMOVÁNI O NOVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH?