Co je to „5 klíčů k přirozené kráse„?

Jak název napovídá, jde o pět tzv. klíčů nebo takových pět okruhů, které dohromady tvoří komplexní návod/řešení na to, jak docílit krásné, zdravé, přirozené pleti, která nejen vypadá, ale také se chová mladistvě. 

SPS - 5 klicu k prirozene krase s nadpisem

V předchozím článku „1. klíč: POZNAT SVOU PLEŤ“ jsme se dozvěděli, jaké existují typy pleti, jak je můžeme určit, dále že můžeme určit fototyp a v neposlední řadě jaké nás mohou trápit problémy s pletí.

Druhým klíčem k přirozeně krásné pleti je: Pravidelná domácí péče.

Jakmile určíme svůj typ pleti, zjistíme, jaké problémy ji trápí, jestli je citlivá na nějaké složky v kosmetických přípravcích a jak je na tom s množstvím vrásek, můžeme určit správnou péči na doma.

Základní každodenní péče by se měla stát naším návykem, stejně jako třeba čištění zubů. Možná si říkáte, že už takhle trávíte v koupelně dost času, natož si ještě něco půl hodiny patlat na obličej. Mám pro Vás ale dobrou zprávu – tak dlouho to rozhodně netrvá, je to jednoduché, dokonce příjemné a Vaše pleť Vám to několikanásobně vrátí 🙂 .

Jak vypadá každodenní domácí péče o pleť?

Skládá se ze 3 kroků:

1) ČIŠTĚNÍ – Pleť je potřeba nejprve vyčistit od nečistot, které se nám na ni během dne nebo noci nastřádaly. Tento krok nám tedy otevře póry a vyčistí je.

2) TONIZACE – Tonikum nebo chcete-li pleťová voda pleť dočistí a póry zase uzavře.

3) HYDRATACE – Tento krok je důležitý jak u suché, tak i u mastné pleti. Navíc hydratační krémy většinou obsahují UV faktor, takže zároveň chrání pleť proti slunečnímu záření.

Provádíme 2x denně – ráno a večer. Jak jsem již zmínila, osobně jsem si navykla „rituál“ provádět po čištění zubů (abych si krém zase nesmyla, když si budu mýt pusu 😀 )

Proč 2x denně? Není to často?

Dvakrát denně je akorát 🙂 .

Přes den je pleť vystavena spoustě vlivů – znečištěné ovzduší, prach, slunce, vítr, déšť,… Nashromážděné nečistoty potřebujeme vyčistit, protože v noci se pleť nejvíce regeneruje a vstřebává do sebe všechny látky mnohem rychleji a lépe. I přes noc nám ale na pleti ulpívají nečistoty – prach z povlečení, pot, ale hlavně všechny odpadní látky, které při regeneraci pleť vyplaví. Kdybychom si ráno pouze opláchli obličej, všechny tyto nečistoty by se vstřebaly zpátky. A tak pořád dokola.

Do pravidelné domácí péče můžete podle typu pleti zařadit třeba 1x za týden také pleťovou masku (hydratační, čisticí, …)

Musím říct, že ze začátku, než jsem si zvykla, mi dělalo docela problém opravdu poctivě o pleť pečovat a vydržet, ale nakonec jsem si zvyk osvojila a odměnou mi je o 100% lepší pleť, pupínky se mi skoro nedělají a suché šupinky také zmizely. Možná se to zdá moc jednoduché, ale zde se opět potvrzuje rčení, že maličkosti dělají velký rozdíl.

Ještě bych ráda upozornila, že jakmile začnete o pleť pravidelně pečovat, pokud používáte opravdu kvalitní kosmetiku, může se stát, že se stav pleti na začátku o něco zhorší. Je to proto, že nečistoty se dostávají z hloubky na povrch. Důležité je nezpanikařit a vytrvat 🙂 .

Staráte se o svou pleť? Jak?

Vyhrazujete si čas pro sebe?

Podělte se s námi do komentářů 🙂 .

22 let,
kosmetička, poradce pro péči o pleť, vizážistka. Působím ve svém salonu v Liberci. Zajímám se také o osobní růst a ráda pomáhám ženám, které chtějí objevit a naplno využít svou přirozenou krásu tím, že jim poskytnu cenné informace, kvalitní kosmetiku a příjemný zážitek při kosmetickém ošetření, aby se cítily krásné, přirozené, sebevědomé, milované a odpočaté.
TwitterLinkedInSdílet

CHCETE BÝT PRAVIDELNĚ INFORMOVÁNI O NOVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH?