Dekorativní kosmetika nás ženy prostě baví! Měli bychom ji však vnímat spíše jako prostředek k vyzvednutí svých přirozených půvabů, nikoliv jako masku k překrytí nedokonalostí. Těch se zbavíme a dalším předejdeme pomocí správné péče o pleť. Ráda to přirovnávám k „malování na čisté plátno“. 

V tomto článku Vám přináším desatero pro krásu z bezvadné knížky Dokonalý make-up od Jemmy Kidd.

. . .

cislo jedna Máte- li tenké nebo řídké řasy, vybarvěte škvírky mezi řasami tužkou na oči a po každé vrstvě řasenky lehce poprašte pudrem, řasy tím získají na objemu. Pokud rozmáznete řasenku po víčku, naneste trochu podkladového krému na vatovou tyčinku a víčko otřete.
cislo dve Na vnitřní okraj očí naneste tužku tělového odstínu. Oči budou vypadat širší, jasnější a navíc neutralizujete zarudnutí. Použijete-li světlý tón, oči se budou zdát víc otevřené, tmavší tón je opticky protáhne, a tím zúží.
cislo tri S postupujícím věkem je vhodnější používat místo černé řasenky a tužky hnědou. Gelové a tekuté linky mohou působit příliš výrazně, ale použijete-li jako tužku vlhké oční stíny, drobné vrásky tolik nevyniknou.
cislo ctyri Rozjasňovač pleti vytváří velmi dobrý optický efekt. Naneste krémový rozjasňovač pod oblouk očí, čímž ho opticky zvednete a oči budou vypadat širší. Přidejte ho trochu nad horní ret, rty se budou zdát plnější. Můžete smíchat trochu rozjasňovače s podkladovým krémem, pleť tak bude zářivější.
cislo pet Pěkně upravené obočí utváří rám obličeje. Zvýrazněte je hnědou tužkou, přičemž postupujte od vrcholu oblouku směrem ven, a je-li to nutné, prokreslete i vnitřní části. Pak naneste hnědý pudr, díky němuž si obočí lépe zachová tvar a bude působit jemnějším dojmem.
cislo sest Po vyčištění zubů jemně přejeďte kartáčkem po rtech. Tím je připravíte pro hladkou vrstvu rtěnky. 
cislo sedm Máte-li suchou pleť, používejte základní krém a růž s takovým složením, díky němuž se pleť vypne a bude vypadat mimořádně hydratovaná. Pro zralejší a unavenou pleť vyzkoušejte make-up s povzbuzujícími složkami, např. kofeinem nebo  s reflexními pigmenty, jež Váš vzhled oživí. 
cislo osm Volte krycí tyčinku ve žlutém tónu – pomůže zamaskovat červené a tmavorudé odstíny ve zbarvení skvrn a dobře doplní pleť jakéhokoli tónu.
cislo devet Konturovací tužkou přejeďte po celé ploše rtů, nejen po vnějších okrajích. Docílíte tak lepšího efektu a rtěnka déle vydrží. A když se setře, zbude barva na celých rtech, nikoli pouze po obvodu.
cislo deset Používáte-li krémovou růž nebo bronzer, aplikujte je přímo na tekutý či krémový podklad a dobře rozetřete. Jestliže používáte pudrovou růž nebo bronzer, naneste tenkou vrstvu transparentního pudru na podkladový krém, tím vytvoříte dokonale hebký povrch pro aplikaci pudrové růže nebo bronzeru. Pokud totiž nanesete sypký pudr přímo na podkladový krém, nerozetře se a bude vytvářet žilkování či skvrny.

Zdroj: KIDD, Jemma a Zia MATTOCKS. Dokonalý make-up: abeceda líčení pro ženy každého věku i typu pleti. Vyd. 1. Praha: Ikar, 2011, 223 s. ISBN 978-80-249-1553-1.

22 let,
kosmetička, poradce pro péči o pleť, vizážistka. Působím ve svém salonu v Liberci. Zajímám se také o osobní růst a ráda pomáhám ženám, které chtějí objevit a naplno využít svou přirozenou krásu tím, že jim poskytnu cenné informace, kvalitní kosmetiku a příjemný zážitek při kosmetickém ošetření, aby se cítily krásné, přirozené, sebevědomé, milované a odpočaté.
TwitterLinkedInSdílet

CHCETE BÝT PRAVIDELNĚ INFORMOVÁNI O NOVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH?