Ty proklaté pupínky hyzdící obličej… Zažil je skoro každý a kdo ne, ten neví, co to je mít problémy s pletí a chuť nevycházet raději z domu. Akné je charakteristické pro období puberty, ale v některých případech může přetrvávat i do pozdějšího věku.Jestli Vás pupínky zrovna trápí a máte už chuť vůbec nevycházet z domu, nevěšte hlavu. Se správnou kosmetikou a pravidelnou péčí o pleť se jich dá zbavit nebo alespoň trochu zmírnit jejich tvorbu.

Ne každý vřídek ale musí být nutně projevem akné. Jestliže máte opravdu velké množství zánětlivých vřídků, může se jednat o závažnější kožní onemocnění. Proto neváhejte navštívit kožního lékaře.

Komedony

Druhem akné jsou komedony, které vznikají zanášením rozšířených pórů. Převážně se tvoří na mastné pleti nebo suché pleti s mastnou T-zónou. Ne každá mastná pleť na ně ale trpí. Komedony můžou být:

černé (černé tečky)

bílé – jsou naplněny mazem a hnisem

zanícené (červené zánětlivé pupínky) – tyto pupínky nevymačkávějte, jinak by se prohloubila infekce

Všimli jste si, že slovo NEVYMAČKÁVAT jsem použila jen u zanícených komedonů? Jakto, když všude se říká a píše, že se pupínky nesmějí vymačkávat? Je to pravda, ale nějak se přece vyčistit musí. Pokud na to nestačí každodenní kosmetika, speciální pleťové masky ani peeling (na ten ale pozor, v zanícených oblastech ho nepoužívejte, jinak si vřídky ještě roznesete po obličeji), je potřeba dostat nečistoty ven.

Máte několik možností. Buď se svěříte do péče kosmetičky, která může póry vyčistit ultrazvukovou špachtlí nebo pokud trváte na tom, že se s tím poperete sami, je vhodné pleť nejprve změkčit/napařit (například ve sprše). Póry se tak otevřou a vytlačení mazu bude snadnější.

Před čištěním můžete ještě použít klasickou čisticí pěnu nebo gel. Po čištění nezapomeňte péči dokončit pleťovou vodou a hydratačním krémem.

 Trápí Vás aknózní pleť?

Jak se o ni staráte?

Používáte nějaké speciální přípravky?

Chodíte na čištění do salonu nebo zvládáte sama doma?

Podělte se s námi do komentářů 🙂

22 let,
kosmetička, poradce pro péči o pleť, vizážistka. Působím ve svém salonu v Liberci. Zajímám se také o osobní růst a ráda pomáhám ženám, které chtějí objevit a naplno využít svou přirozenou krásu tím, že jim poskytnu cenné informace, kvalitní kosmetiku a příjemný zážitek při kosmetickém ošetření, aby se cítily krásné, přirozené, sebevědomé, milované a odpočaté.
TwitterLinkedInSdílet

CHCETE BÝT PRAVIDELNĚ INFORMOVÁNI O NOVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH?